Sezon bez kontuzji

Kontuzja i ból kolana a jazda na nartach lub snowboardzie – jak zabezpieczyć kolano podczas jazdy na nartach lub snowboardzie? W jaki sposób dobrać odpowiednią ortezę do jazdy na nartach lub snowboardzie?

Orteza na kolano dla narciarzy – skuteczne zabezpieczenie stawu podczas jazdy na nartach lub snowboardzie

Sporty śnieżne są piękne, ale równocześnie urazowe, w dodatku kontuzja może się zdarzyć w niedostępnym terenie — nawet najbardziej doświadczonej osobie. Wystarczy chwila nieuwagi, złe warunki, czy zwykły pech — na przykład w postaci kogoś, kto w Ciebie wjedzie. Uprawiając więc sporty śnieżne, warto wyposażyć się w stabilizator kolana dla narciarzy. Jest to produkt, który skutecznie chroni staw przed niepożądanymi ruchami. Orteza kolana na narty wyposażona jest bowiem w podwójne pasy dociskające, zapewniające odpowiednią stabilność oraz ułożenie stawu w czasie jazdy. Dodatkowo miękki i elastyczny materiał wykonania stabilizatora stawu kolanowego na narty gwarantuje wygodę noszenia przez długi czas.

Stabilizator kolana dla narciarzy w każdym wieku

Narciarstwo uprawiają ludzie w różnym wieku i poziomie sprawności. Brak odpowiednich umiejętności, zdrowej samooceny i wiara w swoją sprawność fizyczną jest najkrótszą drogą prowadzącą do niechcianych zdarzeń. Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenie w postaci stabilizatora stawu kolanowego dla narciarzy może uchronić Cię przed niespodziewaną kontuzją. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rozmiar, by cieszyć się funkcjonalnym i komfortowym wsparciem. Jak dobrze dopasować stabilizator kolana w góry? Zapoznaj się z instrukcją dostępną na naszej stronie internetowej, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Stabilizator kolana do jazdy na snowboardzie — dlaczego jest zalecany?

Zimowy wypoczynek kojarzy się z przyjemnością, ale będąc na stoku, na nartach czy snowboardzie, nie trudno jednak o kontuzję. Najczęstsze dotyczą kolan, stanowią one 30-40% wszystkich urazów narciarskich, ponieważ stawy kolanowe są najbardziej obciążone podczas jazdy. Spotykane są skręcenia lub zwichnięcia stawu, złamania kości, zerwania więzadeł. Rehabilitacja w takich przypadkach trwa kilku miesięcy. Warto zatem zainwestować w dobrze dopasowany stabilizator kolana do jazdy na snowboardzie lub nartach. Jego boczne wkłady żywiczne oraz podwójne taśmy dociskające zapewniają bardzo mocne wsparcie w hamowaniu niepożądanego ruchu bocznego i przedniego w stawie kolanowym.

Bądź dobrze chroniony dzięki stabilizatorom stawu kolanowego dla narciarzy marki Zamst

Stosując unikalną ortezę na kolano dla narciarzy Zamst ZK-PROTECT, możesz znacznie zredukować ryzyko wystąpienia urazu. Produkt ten został tak zaprojektowany, aby zapewnić wysoki stopień stabilizacji bez użycia elementów metalowych. Orteza na kolano do jazdy na nartach posiada krzyżowe zapięcie pod rzepką zapewniające stabilizację przednią oraz tylną stawu, a także dwa wkłady z gumy żywicznej, która stanowi z kolei doskonałe wsparcie dla więzadeł pobocznych. Kompresję rzepy zapewnia natomiast pół pierścień górny. Warto dodać przy tym, że polecana orteza kolana na narty wykonana jest z materiału oddychającego, co wpływa na komfort użytkowania.

Stabilizator pleców Zamst ZW-5 jako skuteczna redukcja bólu lędźwiowego

Na stoku mogą spotkać nas różnego rodzaju wypadki i zdarzenia, podczas których dochodzi nie tylko do przeciążeń stawu kolanowego, ale także urazów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ból w tym rejonie wywołany zwyrodnieniem kręgosłupa, rwą kulszową lub zapalenia korzonków nerwowych może fanom białego szaleństwa uprzykrzyć wyjazd. Odpowiednią ochronę struktur kolana daje orteza kolana na narty, natomiast plecy stabilizuje pas Zamst ZW-5 z wkładką 3D, czyli technologią dodatkowego wzmocnienia części tylnej.

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

Nawet znakomite umiejętności narciarskie nie zmienią faktu, że aparat ruchu należy odpowiednio przygotować do jazdy po stoku. Jeśli zakładamy narty bez wcześniejszego wzmocnienia odpowiednich grup mięśniowych, bardzo łatwo o takie urazy, jak uszkodzenia ścięgien, więzadeł czy skręcenia i zwichnięcia stawów. Nigdy nie wyruszajmy na narty „zza biurka”. Przygotowanie najlepiej zacząć kilka tygodni przed wyjazdem. Kluczowe będą ćwiczenia poprawiające równowagę na stabilnym i niestabilnym podłożu, ćwiczenia z ekscentryczną pracą mięśni oraz maksymalne uelastycznienie mięśni. Ważna jest aktywacja wszystkich elementów układu ruchu, takich jak stopy, kolana, biodra czy plecy. Równie ważne jest zaopatrzenie się w dobrze dopasowany stabilizator kolana na narty. Jego specjalnie opracowana konstrukcja skutecznie zapobiegnie ewentualnym urazom.

Wybierz ortezę kolana na narty dopasowaną do Twoich potrzeb

Aby nasz wyjazd był bezpieczny, komfortowy i pełen miłych wrażeń, warto zainwestować w odpowiednio dobrany sprzęt narciarski. Oprócz tego, należy zaopatrzyć się w akcesoria służące do skutecznej prewencji niechcianych kontuzji, takie jak stabilizator kolana w góry. Dobrze jest przy tym skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze wszystkie niezbędne elementy do naszych umiejętności, preferencji czy potrzeb.

Jeśli zdarzy się tak, że mimo przygotowania do jazdy, wrócisz z urlopu z kontuzją — bólem kolana, kostki, pleców, karku, łokci lub nadgarstków — czym prędzej wyposaż się w odpowiedni sprzęt wspomagający marki Zamst. Dzięki akcesoriom dostępnym w naszej ofercie, takim jak np. stabilizator na kolano, szybko wrócisz do pełnej formy. Co więcej, z radością wspominać będziesz przywoływać w pamięci narty i chwile na stoku, bo po bólu w krótkim czasie nie pozostanie nawet wspomnienie.

Przypominamy,
że dla osób, które wyjeżdżają na narty z Wygoda.Ski oraz Teniski.pl mamy przygotowany pakiet korzyści: 15% zniżki na zakupy!