Sezon bez kontuzji

Kontuzja i ból kolana a jazda na nartach lub snowboardzie – jak zabezpieczyć kolano podczas jazdy na nartach lub snowboardzie? W jaki sposób dobrać odpowiednią ortezę do jazdy na nartach lub snowboardzie?

Sporty śnieżne są piękne, ale równocześnie dosyć urazowe, w dodatku kontuzja może się zdarzyć w niedostępnym terenie — nawet najbardziej doświadczonej osobie. Wystarczy chwila nieuwagi, złe warunki, czy zwykły pech — na przykład w postaci kogoś, kto w Ciebie wjedzie.
Narciarstwo uprawiają ludzie w różnym wieku i poziomie sprawności. Brak odpowiednich umiejętności, zdrowej samooceny i wiara w swoją sprawność fizyczną jest najkrótszą drogą prowadzącą do niechcianych zdarzeń. Pamiętaj, że odpowiednie zabezpieczenie w postaci stabilizatora może uchronić Cię przed niespodziewaną kontuzją.

Dlaczego stabilizatory na kolana są zalecane podczas jazdy na nartach lub snowboardzie?

Zimowy wypoczynek kojarzy się z przyjemnością, ale będąc na stoku, na nartach czy snowboardzie, nie trudno jednak o kontuzję. Najczęstsze kontuzje dotyczą kolan, stanowią one 30-40% wszystkich urazów narciarskich, ponieważ stawy kolanowe są najbardziej obciążane podczas jazdy. Spotykane są skręcenia lub zwichnięcia stawu, złamania kości, zerwania więzadeł. Rehabilitacja w takich przypadkach trwa kilku miesięcy.

Bądź dobrze chroniony dzięki stabilizatorom na kolana i dolną część pleców marki Zamst.

Możesz znacznie zredukować to ryzyko, stosując unikalny stabilizator kolana Zamst ZK-PROTECT, który jest tak zaprojektowane, aby zapewnić wysoki stopień stabilizacji bez użycia elementów metalowych. Natomiast krzyżowe zapięcie pod rzepką zapewnia stabilizację przednią oraz tylną, dwa wkłady z gumy żywicznej stabilizację boczną, która stanowi doskonałe wsparcie dla więzadeł pobocznych. Kompresję rzepki
zapewnia pół pierścień górny. Stabilizator wykonany jest z materiału oddychającego, co wpływa na komfort użytkowania. Alternatywą może być stabilizator Zamst ZK-X, który stanowi wyjątkowo mocną ochronę kolana.

Na stoku mogą spotykać nas różnego rodzaju wypadki i zdarzenia, podczas których dochodzi do przeciążeń czy urazów kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Ból w tym rejonie wywołany zwyrodnieniem kręgosłupa, rwą kulszową lub zapalenia korzonków nerwowych może fanom białego szaleństwa uprzykrzyć wyjazd. Odpowiednią ochronę w tych przypadkach daje pas Zamst ZW-5 z technologią wzmocnienia części tylnej wkładką 3D.

Nawet znakomite umiejętności narciarskie nie zmienią faktu, że aparat ruchu należy odpowiednio przygotować do jazdy po stoku. Jeśli zakładamy narty bez wcześniejszego wzmocnienia odpowiednich grup mięśniowych bardzo łatwo o takie urazy jak uszkodzenia ścięgien, więzadeł, skręcenia i zwichnięcia stawów. Nigdy nie wyruszajmy na narty „zza biurka”. Przygotowanie najlepiej zacząć kilka tygodni przed
wyjazdem. Kluczowe będą ćwiczenia poprawiające stabilizację i równowagę na stabilnym i niestabilnym podłożu, ćwiczenia z ekscentryczną pracą mięśni oraz maksymalne uelastycznienie mięśni. Ważna jest aktywacja wszystkich elementów układu ruchu jak stopy, kolana, biodra czy plecy.

Wybierz odpowiedni stabilizator, który Tobie pasuje.

Kolejnym ważnym elementem, aby nasz wyjazd był bezpieczny, komfortowy i pełen miłych wrażeń jest odpowiednio dobrany sprzęt narciarski. Na pewno warto skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze sprzęt do naszych umiejętności.

Jednak, jeśli zdarzy się tak, że mimo przygotowania do jazdy, wrócisz z urlopu z kontuzją, bolą Cię kolana, kostki, plecy, kark, łokcie lub nadgarstki czym prędzej wyposaż się w odpowiedni sprzęt wspomagający marki Zamst, aby wrócić jak najszybciej do pełnej formy i z radością wspominać chwile na stoku, bo po bólu w krótkim czasie nie pozostanie nawet wspomnienie.

Przypominamy,
że dla osób, które wyjeżdżają na narty z Wygoda.Ski oraz Teniski.pl mamy przygotowany pakiet korzyści: 15% zniżki na zakupy!