Spersonalizowane wkładki do butów

Szeroki wybór wkładek do butów dobieranych indywidualnie do łuku wysklepienia stopy.

Logo Zamst Footcraft

Droga do coraz lepszych wyników sportowych jest wymagająca. Zamst jest japońską firmą specjalizującą się w rozwoju technologii poprawiającej komfort życia ludzi, zapewniając im ochronę mięśni i stawów.  Podczas intensywnej aktywności fizycznej warto zadbać o kondycję stóp. Wkładki do butów Zamst to specjalistyczny produkt dla miłośników sportów, spacerów oraz tych, którzy grają, skaczą lub biegają w butach z kolcami.

Wkładki do butów sportowych mają zasadniczy wpływ na prawidłową sylwetkę. Nasi eksperci opracowali sposób na bolące i zmęczone stopy wprowadzając na rynek sprzęt, który w łatwy sposób pomoże dobrać i dopasować odpowiednie wkładki do butów sportowych.

W czym pomagają wkładki do butów?

Jest kilka powodów, dla których powinno się nosić wkładki do butów. Mogą one pomóc w wielu problemach zdrowotnych:

  • zapewniają większy komfort dla zmęczonych stóp
  • balansują nacisk na stopę, potrafią lepiej rozłożyć ciężar ciała na całą powierzchnię stopy
  • łagodzą ból kolan, stawów lub kręgosłupa
  • wspomagają ruch sportowca podczas obciążeń treningowych
  • pozwalają biegać szybciej, bardziej ekonomicznie, minimalizują ryzyko obtarć i urazów

Wkładki do butów Zamst są bardzo łatwe w użyciu – wystarczy włożyć je do butów i chodzić. Możesz je w łatwy sposób dobrać to indywidualnego charakteru wysklepiania łuku stopy.

wkładki do butów Zamst

Czerpiąc z wieloletniego doświadczenia pracy na rzecz sportowców, Zamst baczną uwagę przywiązujemy do stóp. Bardzo często właśnie od tego jak nasza stopa reaguje z podłożem, zależy nasza kondycja fizyczna, a nawet zdrowie. Wprowadziliśmy rozwiązania potwierdzone skutecznością tysiąca zadowolonych użytkowników korzystających z linii specjalistycznych wkładek dedykowanych aktywnościom ruchowym pozwalającym redukować zmęczenie, skakać wyżej, biegać szybciej.

Każdy niepewny lub zachwiany ruch może powodować duże problemy.

Dzięki pracy i zaangażowaniu zespołu naukowców, którzy połączyli ze sobą najlepsze materiały i niezbędne elementy, stworzyliśmy wkładki do butów Footcraft ze szczególną dbałością o Twój komfort w butach sportowych jak i butach codziennego użycia.

Szeroka oferta wkładek do butów obejmuje modele CUSHIONED – SPORT, RUN, WALK oraz SPIKE

wkładki do butów sportowych
wkładki dla biegaczy
wkładki do butów
wkładki do butów z kolcami

Oferta wkładek do butów dobieranych indywidualnie na podstawie pomiaru łuku wysklepienia stopy obejmuje modele Footcraft STANDARD i AGILITY GRIP

wkładki do butów Zamst Footcraft Standard
Spersonalizowana wkładka do butów Footcraft STANDARD
wkładki do butów Zamst Footcraft Agility Grup
Spersonalizowana wkładka do butów Footcraft AGILITY GRIP

Gwarantujemy maksymalny komfort i amortyzację dla każdego rodzaju stóp oraz wszystkich rozmiarów butów. Wkładki są gotowe do użytku i dopasowują się do stopy podczas stosowania – pod piętą posiadają element amortyzujący i chronią wysklepienie stopy przed zmęczeniem.

ROZWIĄZANIE PROBLEMU BOLĄCYCH STÓP – wkładki do butów Zamst

WIADOMOŚĆ OD DR JUN SASAHARA

naukowiec doktor wkładka do butów
prawidłowy dobór wkładek do butów

Stopa to dolna część kończyny dolnej usytuowana tuż pod kostką. Podstawą jej budowy i działania jest 26 kości, 33 stawy oraz 107 ścięgien i więzadeł. Patrząc od strony podeszwy, prawidłowo ukształtowana stopa ma kształt trójkąta: jest szeroka w palcach i wąska w pięcie. Trzy punkty podparcia dają jej trójkątny wygląd. Stopa dotyka podłoża guzem kości piętowej oraz głowami pierwszej oraz piątej kości śródstopia. Każdy z boków tworzy określony rodzaj wysklepienia stopy. Gdy łuk stopy zapada się to powoduje uczucie bólu.

Łuk stopy tworzy jej szkielet, który składa się z więzadeł i mięśni/ścięgien z dwoma łukami podłużnymi i jednym łukiem poprzecznym. Ta „trójkątna” budowa stopy umożliwia stabilne stanie, ale również przenoszenie dużych obciążeń oraz zapewnia amortyzację wstrząsów. Łuk stopy odgrywa rolę amortyzującą podczas chodzenia po ziemi i jest kluczem do zachowania naszego ciała w dobrej kondycji.

jak dobrać wkładki do butów?

Podczas ruchu stopy łuk unosi się. Jeśli łuk zapadnie się, mechanizm ten nie będzie działał prawidłowo. Może to powodować ból stóp, ścięgna Achillesa, a nawet okolic kolana. Wkładki do butów Foodcraft Zamst uzupełniają zapadnięty łuk, przywracając fizjologiczne ustawienie stopy. Zapobiega to dalszemu postępowi zmian. Możesz wybrać jeden z trzech typów wysklepienia stopy – LOW/MIDDLE/HIGH.

modele wysklepienia stopy
W naszej ofercie znajdziesz wkładki Zamst Footcraft o wysklepieniu stopy LOW/ MIDDLE/HIGH/
model Footcraft Standard oraz Footcraft Agility Grip

Pronacja (nadpronacja) to nadmierne wychylenie wewnętrzne stawu skokowego w stosunku do piszczela. Supinacja (nadsupinacja) to zbyt duże odchylenie stawu skokowego na zewnątrz w stosunku do piszczela. Jest często połączone z posiadaniem niskiego podbicia stopy. Patrząc od tyłu, kąt między dolną częścią nogi a piętą jest większy, jak pokazano na lewym rysunku. Nieprawidłowe ustawienie stopy może powodować ból stóp, ścięgna Achillesa i okolic kolana.

Dobór odpowiednich wkładek Footcraft do butów pozwoli zażegnać wszystkie wymienione dolegliwości. Ważny jest również stopień amortyzacji wkładki dopasowany do typu nawierzchni, po której się poruszasz.

wkładki do buta indywidualnie dopasowane

Znaczenie wkładki do buta

Podstawową rolą wkładki jest stabilizacja podparcia łuku stopy i pięty.

W miarę jak łuk stopy zapada się z powodu zmęczenia i starzenia, wzrasta ryzyko wywołania różnych bólów, o których mowa powyżej. Dlatego ważne jest podeprzeć łuk (Arch Support), aby się on nie obniżał. Do osiągnięcia tego celu sprawdzają się taśmy kinezjologiczne, funkcjonalne skarpety oraz wkładki do butów.

Jednak uważaj! Nie powinieneś źle rozumieć, że chodzi tylko o podniesienie łuku. Nawet jeśli łuk jest podnoszony na siłę za pomocą wkładki, u tych, którzy pierwotnie mieli niski łuk, da to odwrotny efekt połączony z bólem i dyskomfortem.

Stabilizacja pięty

Jeśli pięta jest niestabilna, może powodować ból nie tylko stopy i ścięgna Achillesa, ale także stawu kolanowego i biodrowego. Wkładka powoduje nie tylko efekt podparcia łuku stopy, ale również stabilizuje piętę. Ważna jest skuteczna stabilizacja stóp. Nie tylko działa w zapobieganiu urazom stóp, ale jest również ważny dla stawu kolanowego i biodrowego.

stopa niestabilna i stabilna w bucie

SUBIEKTYWNE ODCZUCIA UŻYTKOWNIKÓW

dlaczego warto stosować wkładki do butów - badania

Dyskusja lekarzy na temat wsparcia stopy

Wkładki można podzielić na 3 kategorie ze względu na sposób jej tworzenia i dopasowania:

  1. Standardowa, gotowa wkładka do buta
  2. Forma wkładki wykonana na zamówienie
  3. Wkładka stworzona dla każdego kształtu stopy.

Chociaż oczekuje się, że te dwa ostatnie przyniosą lepsze efekty, Footcraft jest klasyfikowany jako gotowa wkładka, ale zastosowane w niej 3 rodzaje łuków podbicia stopy są przygotowywane zgodnie z anatomiczną formą Twojego kształtu łuku, dzięki czemu możesz wybrać najlepiej dopasowaną do Twojej stopy wkładkę do butów. Z prezentowanych powyżej badań naukowych wynika, że Footcraft zapewnia ten sam poziom wsparcia stopy w porównaniu do wkładki wykonanej na zamówienie. W przeciwieństwie do ogólnych gotowych wkładek, można powiedzieć, że Footcraft jest bliższy wygodzie szytej na miarę użytkownika.

rodzaje wkładek do butów
wkładki do butów serii Footcraft CUSHIONED
wkładki do butów Zamst Footcraft Standard
Optymalne wsparcie dla spersonalizowanego komfortu i idealnego dopasowania stopy Footcraft STANDARD
wkładki do butów Zamst Footcraft Standard
Wkładki do butów AGILITY GRIP zapewniają dodatkową przyczepność i poczucie komfortu
wkładki do butów Zamst Footcraft Standard
Indywidualnie dobierane wkładki do butów Footcraft STANDARD